SAUNY FIŃSKIE

Sauny fińskie

Jeżeli jesteś przemęczony lub chcesz oczyścić swój organizm - nie masz innego wyjścia musisz wybrać się do sauny!

Sauny fińskie nazywane są przez wielu źródłem młodości, bo człowiek po kąpieli w niej czuje się jakby odmłodniał. Skóra staje się jędrna i napięta, a umysł oczyszczony.

Finowie tego typu sauną cieszą się już od bardzo dawna i dla nich stała się swego rodzaju rytuałem. Na szczęście ten typ relaksu i w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Wielu już zdecydowało, aby zainstalować saunę we własnym domu. Jej działanie pozwala utrzymać zgrabną sylwetkę, korzystanie wpływa na strukturę skóry. Dodatkowo sauny fińskie wykorzystywane są jako profilaktyczne zapobieganie chorobom górnych dróg oddechowych. Stymulują cały organizm, przez co czujemy się jak po masażu całego ciała, jesteśmy odprężeni i zrelaksowani. Wiele kobiet decyduje się na wizyty w saunie ze względu na to, w jaki sposób oczyszcza skórę - aż do jej najgłębszych warstw - poprzez wydzielanie potu na całym ciele, cera staje się bardziej nawilżona.

Sama wizyta w saunie polega na ogrzewaniu ciała poprzez podgrzane powietrze. Powinno się najpierw zająć miejsce na dolnej ławie w celu zadaptowania organizmu do nowych warunków. Po wyjściu z tego gorącego pomieszczenia należy ochłodzić ciało, co hartuje ciało, pobudza do pracy mięśnie, przyspiesza przepływ krwi i zwiększa pojemność płuc. W trakcie kąpieli można polać kamienie wodą co dodatkowo wpłynie na zmianę ustroju.

Sauny fińskie dzielą się na:

  • Sauny suche 90-100C, wilgotność do 20%
  • Sauny łagodne 80-90C, wilgotność do 35%
  • Sauny mokre 55-65C, wilgotność do 55% (ziołowo/aromatyczne)

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania - prosimy o kontakt. Nasi pracownicy w rzetelny sposób rozwieją wszelkie wątpliwości i doradzą, jaki produkt będzie najbardziej odpowiadał Państwa potrzebom. Współpraca z nami to nie tylko zakup satysfakcjonującego produktu, ale również fachowa pomoc techniczna, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Sauny fińskie czynią życie przyjemniejszym!